Geld lenen kost geld

11 Nissan NV200 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Nissan NV200 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze bestelbus. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Nissan NV200 kopen en financieren.
Bestelbus of MPV van Nissan, op diesel, benzine of elektrisch.

Er staan bijna 6.000 Nissan NV200's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2010. Daarvan zijn er ruim 2.300 de elektrische e-NV200. De meeste staan als bestelbus met gesloten opbouw geregistreerd, vaak met een 1.5 diesel van 90 pk. Ruim 1.000 staan als personenauto in het register: de NV200 op benzine (1.6 met 110 pk) en de e-NV200 als stationwagen. De NV200 als personenauto mag 1.100 kg trekken, de e-NV200 heel weinig of niets. Bij de APK vallen stadslicht, kentekenplaatverlichting en speling in de fuseekogels vaker op dan gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke NV200 past bij jou?

UitvoeringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
NV200 bestelbus2010 tot 2020Diesel 1.5 met 90 pkMeestal niet geregistreerd2.827
NV200 personenauto2010 tot 2018Benzine 1.6 met 110 pk1.100 kg512
e-NV200 bestelbus2014 tot 2022ElektrischMeestal niet geregistreerd, soms 410 of 450 kg1.790
e-NV200 personenauto2014 tot 2023ElektrischMeestal niet geregistreerd, soms 140 of 150 kg499

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. 345 NV200's staan zonder typegoedkeuring in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht hangt sterk af van de uitvoering: check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • NV200 personenauto 1.100 kg
  • e-NV200 bestelbus Soms 410 of 450 kg
  • e-NV200 personenauto Soms 140 of 150 kg

Carrosserie

  • Gesloten opbouw Ruim 4.500 bestelbussen
  • MPV of stationwagen Ruim 1.000 personenauto's

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de NV200

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.693 NV200's bij de APK samen 17.988 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel NV200Landelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.7569,8%5,4%
2Band onvoldoende profiel1.5498,6%6,9%
3Stadslicht werkt niet (goed)1.4978,3%3,6%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht9785,4%3,8%
5Bandenspanning niet op juiste waarde9705,4%7,3%
6Fuseekogel te veel speling7484,2%1,2%
7Dimlicht onjuist afgesteld7023,9%5,6%
8Kleur richtingaanwijzers wijkt af6953,9%1,7%
9Remlicht werkt niet (goed)6853,8%1,7%
10Band beschadigd5282,9%2,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte NV200 op let

Ophanging en verlichting

  • Fuseekogels Te veel speling: 4,2% van de meldingen, landelijk 1,2%.
  • Stadslicht Werkt niet goed: 8,3%, landelijk 3,6%.

e-NV200

  • Loadindex Bij de elektrische bestelbus is de loadindex van de banden vaker te laag: 3,4% van hun meldingen.
  • Accu Vraag naar een uitlees- of accurapport als dat er is.

Bedrijfsauto

  • Registratie Check of de auto als bedrijfsauto of personenauto geregistreerd staat. Dat bepaalt onder meer de belasting en wat je ermee mag.
  • Opbouw Check de carrosserie en opbouw op het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de NV200 zijn 5 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 39 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
NV200Lak op de gasdempers van de achterklep onvoldoende bestand tegen roest201624 van 534
e-NV200Hitteschild van de passagiersairbag beweegt mogelijk niet goed202111 van 313
NV200Scheurvorming mogelijk in de naaf van het stuurwiel20154 van 244

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

NV200 of een andere Nissan-bus?

Andere bussen van Nissan zijn de Nissan NV300, Nissan Townstar en Nissan Primastar.

NV200 of een ander merk?

Kijk ook naar de Renault Kangoo, Volkswagen Caddy en Peugeot Partner.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Uitvoering Check of het een bestelbus of personenauto is, en of het een e-NV200 is.
  • Ophanging Laat de fuseekogels controleren.
  • Verlichting Controleer stadslicht en kentekenplaatverlichting.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: veel NV200's hebben geen of een laag trekgewicht.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een NV200 als particulier

STAP 1

Kies je NV200

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de NV200 met Nissan Townstar, Renault Kangoo of Volkswagen Caddy, of bekijk alle Nissan-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Nissan NV200