Geld lenen kost geld

10 Opel Insignia occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Insignia op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze middenklasser. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Insignia kopen en financieren.
Middenklasser van Opel, als Sports Tourer, Grand Sport en Limousine.

Er staan ruim 14.600 Opel Insignia's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series: tot 2017 (9.391 auto's) en van 2017 tot 2023 (4.874 auto's, als Sports Tourer of Grand Sport). Vier op de vijf rijden op benzine. Het trekgewicht verschilt sterk, meestal 1.200 tot 1.700 kg bij de oudere en 1.405 kg bij de nieuwere. Let goed op terugroepacties: bij 2.349 auto's staat nog een actie open. De grootste gaat over gecorrodeerde spoorstangen van de achterwielophanging bij de serie tot 2017. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Insignia past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20172010 tot 2017Benzine 1.4 met 140 pk of 1.6 met 170/180 pk; diesel 2.0 of 1.69.391Wie een oudere Insignia zoekt, ook als Limousine
2017 tot 20232017 tot 2023Benzine 1.5 met 140 of 165 pk, 1.6 met 200 pk; diesel 1.6, 1.5 of 2.04.874Wie een jongere Sports Tourer of Grand Sport zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht van de Insignia verschilt sterk per motor. Check altijd het kenteken.

Tot 2017

  • Benzine Meestal 1.700 kg, ook 1.200 of 1.250 kg
  • Diesel Meestal 1.600 of 1.700 kg

2017 tot 2023

  • Benzine Meestal 1.405 kg (2.941), van 750 tot 2.200 kg
  • Diesel Van 950 tot 2.200 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Insignia

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 9.747 Insignia's bij de APK samen 27.696 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel InsigniaLandelijk
1Band onvoldoende profiel2.2748,2%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde2.0587,4%7,3%
3Dimlicht onjuist afgesteld1.7686,4%5,6%
4Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.6736,0%5,4%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.1014,0%3,8%
6Veer gebroken of gescheurd9823,5%1,5%
7Band beschadigd9493,4%2,8%
8Achterlicht werkt niet (goed)6432,3%1,1%
9Uitlaatsysteem niet gasdicht6312,3%2,1%
10Kleur richtingaanwijzers wijkt af5672,0%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2017

  • Spoorstangen achter Kunnen ernstig corroderen (2022): 1.791 van 5.637 nog open.
  • Veren Gebroken of gescheurd: 4,0% van de meldingen, landelijk 1,5%.
  • Achterlicht Werkt niet goed: 2,6%, landelijk 1,1%.

2017 tot 2023

  • Elektronische rem Softwarefout in de regelmodule (2022): 421 van 4.493 nog open.
  • Bandenspanningssysteem Waarschuwingslampje geeft storing: 2,5%, landelijk 0,1%.
  • Emissie CO-waarde mogelijk te hoog (2024): 62 van 510 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Insignia zijn 24 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 2.349 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tot 2017Spoorstangen achterwielophanging kunnen ernstig corroderen20221.791 van 5.637
2017 tot 2023Softwarefout in de regelmodule van de elektronische rem2022421 van 4.493
Tot 2017Software-update om de NOx-uitstoot te verlagen202279 van 233
2017 tot 2023CO-uitstoot mogelijk boven de wettelijke limiet202462 van 510
Tot 2017Gas kan lekken uit de linker veerpoot van de achterklep201519 van 1.252

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Insignia of een andere Opel?

Kleiner is de Opel Astra. Een SUV van Opel is de Opel Grandland.

Insignia of een andere middenklasser?

Vergelijkbare auto's zijn de Volkswagen Passat, de Skoda Superb en de Ford Mondeo.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Spoorstangen Bij een Insignia tot 2017: vraag of de actie voor de spoorstangen is uitgevoerd.
  • Vering Laat de veren controleren.
  • Elektronische rem Bij een Insignia vanaf 2017: vraag of de software-update is uitgevoerd.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: van 750 tot 2.200 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Insignia als particulier

STAP 1

Kies je Insignia

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Insignia met de Volkswagen Passat, de Skoda Superb of de Peugeot 508, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel Insignia