Geld lenen kost geld

9 Ford Mondeo occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford Mondeo op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze middenklasser. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford Mondeo kopen en financieren.
Middenklasser van Ford, vooral als stationwagen.

Er staan ruim 9.400 Ford Mondeo's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Ze vallen in twee series: tot en met 2014 (5.077 auto's) en van 2015 tot 2022 (3.891 auto's). Ruim twee op de drie zijn een stationwagen. Bij de oudere serie rijdt bijna 80% op benzine, bij de nieuwere ruim de helft. Het trekgewicht verschilt sterk per motor. Bij 616 auto's staat nog een terugroepactie open; de grootste gaat over de bestuurdersairbag van de nieuwere serie. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mondeo past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
2010 tot 20142010 tot 2014Benzine 1.6 met 160 pk of 2.0 met 146 of 203 pk; diesel 1.6 of 2.05.077Wie een oudere Mondeo zoekt
2015 tot 20222015 tot 2022Benzine 1.5 met 160 pk of 2.0 met 203 of 241 pk; diesel 2.0 of 1.53.891Wie een jongere Mondeo zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Beide series vallen onder hetzelfde typegoedkeuringsnummer en zijn ingedeeld op de uitbreiding daarvan; rond de overgang eind 2014 en begin 2015 staan enkele auto's in de andere serie. Daarnaast staan er 433 Mondeo's zonder volledig typegoedkeuringsnummer in het register.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht van de Mondeo verschilt sterk per motor. Check altijd het kenteken.

2010 tot 2014

  • Benzine Meestal 1.600 of 1.500 kg, soms 900 kg
  • Diesel Meestal 1.600 of 1.800 kg, ook 2.000 kg

2015 tot 2022

  • Benzine Meestal 1.250 kg, ook 1.450 of 1.800 kg
  • Diesel Van 400 tot 2.000 kg: bij 698 diesels staat 400 kg, bij 346 2.000 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mondeo

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 7.301 Mondeo's bij de APK samen 22.008 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel MondeoLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)2.40110,9%5,4%
2Band onvoldoende profiel2.0059,1%6,9%
3Bandenspanning niet op juiste waarde1.6447,5%7,3%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.4786,7%5,6%
5Stofhoes aandrijfas beschadigd8153,7%1,7%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7933,6%3,8%
7Stadslicht werkt niet (goed)6092,8%3,6%
8Band beschadigd6052,7%2,8%
9Kleur richtingaanwijzers wijkt af4111,9%1,7%
10Remvoering raakt de trommel of schijf3351,5%1,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

2010 tot 2014

  • Stofhoes aandrijfas Beschadigd: 5,4% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Uitlaat Niet goed bevestigd: 2,0%, landelijk 0,5%.
  • Cilinderkop Kan bij te weinig koelvloeistof oververhit raken en scheuren (2018): 41 van 1.531 nog open.

2015 tot 2022

  • Bestuurdersairbag Te hoge druk in de gasgenerator mogelijk (2020): 521 van 2.968 nog open.
  • Kentekenplaatverlichting Werkt niet goed: 12,7% van de meldingen, landelijk 5,4%.
  • Bandenspanningssysteem Waarschuwingslampje geeft storing: 0,8%, landelijk 0,1%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mondeo zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 616 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2015 tot 2022Te hoge druk in de gasgenerator van de bestuurdersairbag mogelijk2020521 van 2.968
2015 tot 2022Lekkage van accuzuur bij de minpool van de accu201949 van 2.642
2010 tot 2014Cilinderkop kan oververhit raken en scheuren bij te weinig koelvloeistof201841 van 1.531
Beide seriesBarsten in de koppelingsdrukplaat mogelijk201827 van 3.079
2015 tot 2022Roetfilter kan barsten202419 van 38

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mondeo of een andere Ford?

Andere Fords zijn de Ford Focus, de Ford S-Max en de SUV Ford Kuga.

Mondeo of een andere middenklasser?

Kijk ook naar de Volkswagen Passat, de Skoda Superb en de Opel Insignia.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Bij een Mondeo vanaf 2015: vraag of de airbagactie is uitgevoerd.
  • Koelvloeistof Bij een Mondeo tot 2015: vraag of de actie voor de cilinderkop is uitgevoerd.
  • Aandrijfassen Laat de stofhoezen van de aandrijfassen controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: van 400 tot 2.200 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mondeo als particulier

STAP 1

Kies je Mondeo

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mondeo met de Volkswagen Passat, de Skoda Superb of de Opel Insignia, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford Mondeo