Geld lenen kost geld

6 Ford S-Max occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford S-Max op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze MPV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford S-Max kopen en financieren.
MPV van Ford, op benzine, diesel en vanaf 2021 als hybride.

Er staan ruim 5.300 Ford S-Maxen in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Ze vallen in drie groepen: tot 2015 (3.341 auto's, als MPV), van 2015 tot 2021 (1.631, als stationwagen) en de hybride van 2021 tot 2024 (191). De meeste rijden op benzine. Het trekgewicht loopt uiteen van 1.100 tot 2.000 kg. Bij 229 auto's staat nog een terugroepactie open, vooral voor de bestuurdersairbag. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke S-Max past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
2010 tot 20152010 tot 2016Benzine 1.6 met 160 pk of 2.0 met 146 tot 239 pk; diesel 2.03.341Wie een oudere S-Max zoekt
2015 tot 20212015 tot 2021Benzine 1.5 met 160 of 165 pk of 2.0 met 241 pk; diesel 2.01.631Wie een jongere S-Max op benzine of diesel zoekt
2021 tot 20242021 tot 2024Hybride 2.5 met 150 pk191Wie een hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. De S-Max tot 2021 deelt één typegoedkeuring; hier gesplitst op de uitbreiding daarvan (vanaf medio 2015 een nieuwe reeks). De hybride heeft een eigen typegoedkeuring.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht van de S-Max verschilt sterk per motor. Check altijd het kenteken.

2010 tot 2015

  • Benzine Meestal 1.600 of 1.500 kg, ook 1.100 kg
  • Diesel Meestal 1.800 kg

2015 tot 2021

  • Benzine 1.600 of 1.800 kg
  • Diesel Meestal 2.000 kg

2021 tot 2024

  • Hybride 1.560 of 1.750 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de S-Max

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.025 S-Maxen bij de APK samen 12.834 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel S-MaxLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.31510,2%5,4%
2Band onvoldoende profiel1.1038,6%6,9%
3Bandenspanning niet op juiste waarde9047,0%7,3%
4Stofhoes aandrijfas beschadigd8826,9%1,7%
5Dimlicht onjuist afgesteld7686,0%5,6%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4173,2%3,8%
7Band beschadigd3372,6%2,8%
8Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd2972,3%0,5%
9Uitlaatsysteem niet gasdicht2421,9%2,1%
10Remlicht werkt niet (goed)2251,8%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

2010 tot 2015

  • Stofhoes aandrijfas Beschadigd: 8,4% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Cilinderkop Kan bij te weinig koelvloeistof scheuren (2018): 35 van 1.079 nog open.
  • Gordelsluiting Werkt niet: 0,8%, landelijk 0,1%.

2015 tot 2021

  • Bestuurdersairbag Te hoge druk in de gasgenerator mogelijk (2020): 110 van 1.007 nog open.
  • Stabilisatorstang Bouten achter kunnen corroderen (2021): 53 van 1.618 nog open.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 1,8%, landelijk 0,5%.

2021 tot 2024

  • eCall Regeleenheid werkt mogelijk niet goed (mei 2026): 8 van 15 nog open.
  • APK Pas 35 auto's zijn gekeurd, nog weinig voor een beeld.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de S-Max zijn 15 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 229 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2015 tot 2021Te hoge druk in de gasgenerator van de bestuurdersairbag mogelijk2020110 van 1.007
2015 tot 2021Bouten stabilisatorstang achter kunnen corroderen202153 van 1.618
2010 tot 2015Cilinderkop kan oververhit raken en scheuren bij te weinig koelvloeistof201835 van 1.079
Tot 2021Barsten in de koppelingsdrukplaat mogelijk201821 van 2.137
2015 tot 2021Roetfilter kan barsten202420 van 56

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

S-Max of een andere Ford?

Andere Fords zijn de Ford Galaxy, de Ford Kuga en de Ford Mondeo.

S-Max of een ander merk?

Kijk ook naar de Volkswagen Touran, de Seat Alhambra en de Peugeot 5008.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Bij een S-Max van 2015 tot 2021: vraag of de airbagactie is uitgevoerd.
  • Aandrijfassen Laat de stofhoezen van de aandrijfassen controleren.
  • Koelvloeistof Bij een S-Max tot 2015: vraag of de actie voor de cilinderkop is uitgevoerd.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 1.100 tot 2.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een S-Max als particulier

STAP 1

Kies je S-Max

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de S-Max met de Ford Galaxy, de Volkswagen Touran of de Peugeot 5008, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford S-Max