Geld lenen kost geld

17 Opel Mokka X occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Mokka X op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze compacte SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Mokka X kopen en financieren.
Compacte SUV van Opel, van 2016 tot 2019, bijna altijd op benzine.

Er staan ruim 11.600 Opel Mokka X'en in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2016 tot 2019. Bijna allemaal hebben ze een 1.4 benzinemotor van 140 pk. De meeste mogen 1.200 kg trekken. Belangrijk: voor de bestuurdersairbag loopt een terugroepactie die nog bij 3.621 auto's openstaat. Bij de APK valt een beschadigde stofhoes van de fuseekogel bijna acht keer zo vaak op als gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mokka X past bij jou?

MotorEerste toelatingTrekgewichtIn Nederland geregistreerdPast bij
Benzine 1.4 (140 of 152 pk)2016 tot 2019Meestal 1.200 kg10.990De meest geregistreerde Mokka X
Diesel 1.62016 tot 20191.500 kg156Wie meer wil trekken
LPG2016 tot 20191.200 kg80Wie op LPG wil rijden

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Eén typegoedkeuring; ingedeeld op motor. De Mokka vanaf 2020 heeft een eigen koopgids.

Trekgewicht

De meeste Mokka X'en mogen 1.200 kg trekken.

Benzine

  • Meest geregistreerd 1.200 kg (10.887)
  • Ook 1.500 kg (265)

Diesel

  • Trekgewicht 1.500 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mokka X

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 6.100 Mokka X'en bij de APK samen 11.500 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel Mokka XLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.28511,2%7,3%
2Stofhoes fuseekogel beschadigd9998,7%1,1%
3Ruitenwissers geven onvoldoende zicht9378,1%3,8%
4Dimlicht onjuist afgesteld8607,5%5,6%
5Band beschadigd6866,0%2,8%
6Band onvoldoende profiel6795,9%6,9%
7Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)5124,5%5,4%
8Kleur richtingaanwijzers wijkt af3533,1%1,7%
9Uitlaatsysteem niet gasdicht3312,9%2,1%
10Drager of bevestiging van remvoering raakt2512,2%1,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een Mokka X extra op let

Terugroepactie

  • Bestuurdersairbag Opblaassysteem kan bij activeren te hoge druk geven: 3.621 van 4.776 nog open.

APK

  • Fuseekogels Stofhoes beschadigd: 8,7% van de meldingen, landelijk 1,1%.
  • Bandenspanningssysteem Waarschuwingslampje geeft storing: 0,9%, landelijk 0,1%.
  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 8,1%, landelijk 3,8%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mokka X zijn 3 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 3.621 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Mokka XOpblaassysteem bestuurdersairbag kan te hoge druk geven20233.621 van 4.776
Mokka XOntstekingsmechanisme airbag niet juist geproduceerd20171 van 87
Mokka XAchterlichten werken niet als de fietsendrager niet goed is ingeklapt20160 van 16

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mokka X of een andere Opel?

De opvolger is de Opel Mokka. Ook compact zijn de Opel Crossland X en de Opel Frontera. Groter is de Opel Grandland X.

Mokka X of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare auto's zijn de Renault Captur, de Peugeot 2008 en de Suzuki Vitara.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Vraag of de actie voor de bestuurdersairbag is uitgevoerd, of plan die in.
  • Fuseekogels Laat de stofhoezen van de fuseekogels controleren.
  • Uitlaat Laat de uitlaat op lekkage controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Meestal 1.200 kg, diesel 1.500 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mokka X als particulier

STAP 1

Kies je Mokka X

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mokka X met de Opel Mokka, de Renault Captur of de Peugeot 2008, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel Mokka X