Geld lenen kost geld

12 Seat Mii occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte SEAT Mii op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze hatchback. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte SEAT Mii kopen en financieren.
Hatchback van SEAT, op benzine of elektrisch.

Er staan ruim 20.500 SEAT Mii's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2011 tot 2022. De meeste rijden op benzine met een 1.0 van 60 pk; ruim 2.000 zijn elektrisch, van 2020 tot 2022. Bijna geen Mii heeft een trekgewicht op het kenteken. Bij de APK vallen een rem die niet vrij loopt en de gordelsluiting vaker op dan gemiddeld. Bij 133 auto's staat de terugroepactie voor het sleepoog nog open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mii past bij jou?

BrandstofEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Benzine2011 tot 20201.0 met 60 pk, ook 75 pk18.382Wie een Mii op benzine zoekt
Elektrisch2020 tot 2022Elektrisch2.027Wie elektrisch wil rijden
Aardgas (CNG)2013 tot 2019CNG81Wie op aardgas wil rijden

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Alle Mii's vallen onder één typegoedkeuring en zijn hier ingedeeld op brandstof. 28 Mii's staan op LPG in het register.

Trekgewicht

Bijna geen Mii heeft een trekgewicht op het kenteken.

Trekgewicht

  • Niet geregistreerd Bij bijna alle Mii's
  • 1.000 of 1.290 kg Bij 2 auto's

Carrosserie

  • Hatchback Zo staat elke Mii in het register

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mii

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 13.147 Mii's bij de APK samen 30.970 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel MiiLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde4.42114,3%7,3%
2Band onvoldoende profiel2.9129,4%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld2.8309,1%5,6%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.7265,6%3,8%
5Schijf- of trommelrem loopt niet vrij1.4264,6%1,6%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.3144,2%5,4%
7Band beschadigd1.2304,0%2,8%
8Stadslicht werkt niet (goed)8232,7%3,6%
9Remverschil op één as te groot6452,1%1,1%
10Dim- of grootlicht werkt niet (goed)5271,7%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Mii op let

Remmen

  • Rem loopt niet vrij 4,6% van de meldingen, landelijk 1,6%.
  • Remverschil Op één as te groot: 2,1%, landelijk 1,1%.

Interieur

  • Gordelsluiting Werkt niet: 0,4%, landelijk 0,1%. Test elke gordel.

Elektrische Mii

  • Accu Vraag naar een uitlees- of accurapport als dat er is.
  • Laden Test snelladen en laden aan een gewone laadpaal, en vraag naar de laadkabels.
  • Garantie Vraag welke fabrieksgarantie nog loopt en of die overgaat op jou.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mii zijn 7 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 142 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
MiiSleepoog uit het wagengereedschap mogelijk niet correct gelast2017133 van 3.339
MiiMogelijk verkeerd geprogrammeerd airbagregelapparaat20139 van 486
MiiGrendelpal van het kinderslot kan breken20161 van 167
MiiStuurhuis onvoldoende tegen corrosie beschermd20230 van 7
Mii (elektrisch)Mogelijk beschadigde accucellen20200 van 7

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mii of een andere SEAT?

Andere SEATs zijn de SEAT Ibiza, SEAT Arona en SEAT Leon.

Mii of een ander merk?

Kijk ook naar de Volkswagen up!, Skoda Citigo en Kia Picanto.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie, terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Remmen Laat controleren of de remmen vrij lopen.
  • Gordels Test elke gordelsluiting.
  • Sleepoog Vraag of de actie voor het sleepoog is uitgevoerd.
  • Elektrisch Bij een elektrische Mii: vraag een accurapport en test het laden.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mii als particulier

STAP 1

Kies je Mii

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mii met Volkswagen up!, Skoda Citigo of Hyundai i10, of bekijk alle SEAT-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Seat Mii