Geld lenen kost geld

23 Toyota Aygo occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Toyota Aygo op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van Aygo 1 en 2, allemaal met een zuinige 1.0 benzinemotor. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Toyota Aygo kopen en financieren.
Kleine stadsauto met een 1.0 benzinemotor.

Er staan bijna 113.000 Toyota Aygo's van bouwjaar 2010 tot 2022 in het Nederlandse kentekenregister, vrijwel allemaal met een 1.0 benzinemotor. Bij de eerste generatie staat bij ruim 4.000 auto's nog een terugroepactie voor de ruit van het achterportier open. Een trekhaak is geen optie: er staat vrijwel nooit een trekgewicht geregistreerd. De opvolger heet Aygo X. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Aygo past bij jou?

GeneratieBouwjarenMotorIn Nederland geregistreerdPast bij
Aygo 12010 tot 20141.0 met 68 pk53.727Wie een zo voordelig mogelijke stadsauto zoekt
Aygo 22014 tot 20221.0 met 69 of 72 pk58.773Wie een jongere stadsauto zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, bouwjaar 2010 of later, zonder Aygo X. De grens tussen Aygo 1 en 2 is gelegd op datum eerste toelating 1 juli 2014 en is bij benadering.

Motor en trekgewicht

Elke Aygo heeft een 1.0 benzinemotor. Het verschil zit vooral in bouwjaar en uitvoering.

Motor

  • Aygo 1 1.0 met 68 pk
  • Aygo 2 1.0 met 69 pk, vanaf de vernieuwde versie 72 pk

Trekgewicht

  • Register Bij vrijwel elke Aygo staat geen trekgewicht geregistreerd
  • Gevolg De auto mag dan geen aanhangwagen trekken

Bron: RDW kentekenregister.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Aygo

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 77.102 Aygo's bij de APK samen 229.405 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel AygoLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde22.2019,7%7,3%
2Band onvoldoende profiel17.9977,8%6,9%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet16.6457,3%5,4%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht15.1646,6%3,8%
5Dimlicht onjuist afgesteld14.2016,2%5,6%
6Stadslicht werkt niet (goed)13.4615,9%3,6%
7Band beschadigd8.4263,7%2,8%
8Licht-donkerscheiding dimlicht onduidelijk8.3133,6%1,5%
9Wiellager hoorbaar of voelbaar versleten6.7662,9%1,3%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij6.2442,7%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Aygo 1

  • Koplampen Een onduidelijke licht-donkerscheiding van het dimlicht: 4,5% van de meldingen, drie keer zo vaak als landelijk.
  • Remmen Een rem die niet vrij loopt twee keer zo vaak.
  • Wiellagers Een versleten wiellager twee keer zo vaak.
  • Achterportier Bij ruim 4.000 auto's staat de actie voor de lijm van de achterruit nog open.

Aygo 2

  • Banden Bandenspanning: 15% van de meldingen, twee keer zo vaak als landelijk.
  • Ruitenwissers 9,2% van de meldingen, landelijk 3,8%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven bijna drie keer zo vaak.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Aygo zijn 8 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 4.149 Aygo's staat nog een actie open, bijna allemaal van de eerste generatie. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Aygo 1Lijm van de ruit van het achterportier kan loslaten20184.103 van 47.904
Aygo 2Stiksels van de achterbankgordel kunnen loskomen202028 van 456
Aygo 2Mechanisme dim- en grootlicht kan blokkeren20209 van 30

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Aygo of Aygo X?

De opvolger van de Aygo is de Toyota Aygo X. Twijfel je tussen de Aygo X en de Kia Picanto? Lees dan Toyota Aygo X of Kia Picanto: welke compacte stadsauto is de betere keuze.

Aygo of iets groters?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de Toyota Yaris. Een andere kleine stadsauto is de Kia Picanto of de Fiat 500.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de Aygo 1 de achterruit), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Koplampen Kijk of de koplampglazen niet verweerd zijn en laat het dimlicht afstellen.
  • Verlichting Test stadslicht en kentekenplaatverlichting.
  • Remmen en wiellagers Laat de remmen op vrijlopen testen en let op brommen tijdens de proefrit.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Achterruit Bij een Aygo 1: controleer of de ruit van het achterportier goed vastzit.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Aygo als particulier

STAP 1

Kies je Aygo

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand. Een oudere Aygo financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Aygo met de Kia Picanto, de Toyota Aygo X of de Fiat 500, of bekijk alle Toyota-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Toyota Aygo