Geld lenen kost geld

21 Volkswagen Golf occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Volkswagen Golf op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van Golf 6, 7 en 8, van zuinige TSI en eTSI tot e-Golf, GTE en GTI. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Volkswagen Golf kopen en financieren.
Drie generaties, elk met eigen aandachtspunten.

De Golf is een van de meest geregistreerde auto's in Nederland: er staan ruim 329.000 Golfs in het kentekenregister, waarvan ruim 223.000 van bouwjaar 2008 of later. Of je een Golf 6, 7 of 8 kiest, bepaalt de motor, de techniek en waar je bij aankoop op let. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er van elke generatie rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Golf past bij jou?

GeneratieBouwjarenCarrosserieIn Nederland geregistreerdPast bij
Golf 62008 tot 2013Hatchback, Variant, Cabriolet (tot 2016)57.661Wie een lage aanschafprijs zoekt en een oudere auto goed laat controleren
Golf 72012 tot 2020Hatchback, Variant, ook als e-Golf en GTE117.863Wie de meeste keuze wil: benzine, diesel, elektrisch en plug-in hybride
Golf 8vanaf 2020Hatchback, Variant43.828Wie een jonge occasion zoekt; zes op de tien zijn mild of plug-in hybride

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2008 of later, zonder Golf Plus en Golf Sportsvan. Generatie bepaald op typegoedkeuring.

Motoren en aandrijvingen per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Golf 6 (2008 tot 2013)

  • Benzine 1.2 TSI 86 en 105 pk, 1.4 TSI 122 en 160 pk, 1.4 80 pk, 1.6 102 pk, GTI 2.0 TSI 211 pk
  • Diesel 1.6 TDI 105 pk, ook 1.9 en 2.0 TDI
  • Distributie De 1.2 en 1.4 TSI hebben een ketting (motorfamilie EA111). Die kan oprekken; luister naar ratelen kort na een koude start.
  • Verdeling 92% benzine, 8% diesel

Golf 7 (2012 tot 2020)

  • Benzine 1.0 TSI 110 en 116 pk, 1.2 TSI 86 tot 110 pk, 1.4 TSI 122 tot 150 pk, 1.5 TSI 131 en 150 pk, GTI en R met 2.0 TSI
  • Elektrisch e-Golf met een accu van 24,2 kWh, vanaf modeljaar 2017 35,8 kWh
  • Plug-in hybride GTE met 1.4 TSI en een accu van 8,8 kWh
  • Diesel 1.6 TDI 110 pk en 2.0 TDI
  • Verdeling 71% benzine, 14% diesel, 8% elektrisch, 8% plug-in hybride

Golf 8 (vanaf 2020)

  • Mild hybride (eTSI) 1.0 eTSI 110 pk en 1.5 eTSI 116 tot 150 pk, altijd met DSG-automaat
  • Benzine 1.0 TSI 110 pk, 1.5 TSI 116 tot 150 pk, GTI 245 pk, R 320 pk; diesel 2.0 TDI is zeldzaam
  • Plug-in hybride eHybrid en GTE met 1.4 TSI en 13 kWh; vanaf 2024 met 1.5 TSI en 19,7 kWh netto
  • Verdeling 36% benzine, 31% mild hybride, 29% plug-in hybride, 4% diesel

Bron motoren en verdeling: RDW-register. Accucapaciteit: Volkswagen-pers en vakmedia, niet geregistreerd door de RDW. Distributie: febi/Bilstein (EA111 ketting), Gates (EA211 riem), Volkswagen (EA888 ketting in GTI en R), Schaeffler (TDI riem). Lees ook of een Golf een riem of ketting heeft.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Golf

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 132.600 Golfs bij de APK samen 371.327 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel GolfLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde34.9159,4%7,2%
2Band onvoldoende profiel33.2569,0%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld27.6977,5%5,6%
4Band beschadigd11.5343,1%2,8%
5Veer gebroken of gescheurd10.1332,7%1,5%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet9.8632,7%5,4%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht9.0202,4%3,8%
8Schijf- of trommelrem loopt niet vrij8.3132,2%1,6%
9Stofhoes aandrijfas beschadigd7.7102,1%1,7%
10Stofhoes fuseekogel beschadigd6.4711,7%1,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Golf 6

  • Roest aan de onderkant Roestschade aan as en wielgeleiding wordt bij de Golf 6 bijna twaalf keer zo vaak gemeld als landelijk, roest aan de veerschotels tien keer zo vaak.
  • Veren en stofhoezen Gebroken veren en kapotte stofhoezen van fuseekogel en aandrijfas komen twee tot drie keer zo vaak voor als gemiddeld.
  • Lekkage Bij bijna een op de tien meldingen geeft de keurmeester een reparatieadvies voor overmatige vloeistoflekkage.

Golf 7

  • Schokdempers Het advies voor een lekkende schokdemper komt ruim zes keer zo vaak voor als landelijk.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven worden twee keer zo vaak gemeld als gemiddeld.
  • Banden en verlichting Bandenspanning, profiel en koplampafstelling zijn samen goed voor een derde van alle meldingen.

Golf 8

  • Weinig gebreken 7.979 van de 43.828 Golf 8'en kregen in drie jaar een APK-melding. Veel zijn nog te jong voor hun eerste APK.
  • eCall Een storingsmelding van het noodoproepsysteem eCall is een opvallend afkeurpunt: 258 keer, tegen vrijwel nul landelijk.
  • Banden en koplampen De meeste overige meldingen gaan over bandenspanning en de afstelling van de koplampen.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Golf (bouwjaar 2008 of later) zijn 24 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 8.171 Golfs staat nog minstens één actie open, vooral door een airbagactie bij de Golf 6. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Golf 6Drijfgas voorairbags kan verslechteren door vocht en temperatuurwisselingen20235.894 van 6.352
Golf 6 dieselSoftware EA189-dieselmotor (NOx)20151.441 van 4.577
Golf 6Massaverbinding ABS/ESC-regelapparaat2017408 van 3.556
Golf 7Lasverbinding steunen hoofdsteun achterbank2018217 van 733
Golf 7Nokkenasversteller, tandriemwiel kan breken201922 van 181
Golf 8Software eCall-noodoproep202083 van 1.775
Golf 8Veiligheidsgordel bijrijder niet goed verankerd202578 van 400
Golf 8 plug-in hybrideZekering hoogspanningssysteem202214 van 3.110

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van acties met de meeste Golfs of het grootste aantal open meldingen.

Waar Golf-rijders vragen over stellen

Op het Problemcar-forum staan ruim 14.500 topics over de Golf. Ruim 300 daarvan noemen een bouwjaar vanaf 2008. De meest besproken onderwerpen bij die jongere Golfs:

  • Storingslampje of foutcode Motorlampje, EPC-lampje of een foutmelding in het dashboard, het vaakst genoemde onderwerp.
  • Starten en accu Moeilijk starten of een accu die snel leeg is.
  • Versnellingsbak Vragen over DSG, schakelen en koppeling, vooral bij de Golf 6.
  • Water en vocht Water in het interieur of condens, vooral genoemd bij de Golf 7.

Hatchback, Variant of GTE?

De hatchback is veruit het populairst. De Variant (stationwagen) is ongeveer een op de vijf Golf 7's en een op de zeven Golf 8'en, en heeft een duidelijk grotere kofferbak. Een GTE of eHybrid is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden. Zoek je volledig elektrisch, vergelijk dan ook de Volkswagen ID.3. Lees ook welke Golf past binnen een budget van 15.000 euro en waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij een Golf 6 vooral de airbagactie), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Koude start Bij een Golf 6 met 1.2 of 1.4 TSI: luister naar ratelen van de ketting kort na het starten.
  • Onderkant en vering Bij een Golf 6: roest aan as, wielgeleiding en veerschotels, gebroken veren en scheuren in stofhoezen.
  • Schokdempers en remmen Bij een Golf 7: lekkende schokdempers en corrosie op de remschijven.
  • DSG Let op schokken of aarzeling bij langzaam optrekken en schakelen.
  • e-Golf en GTE Laat de accu en het laden testen en vraag naar de laadkabels.
  • eCall bij de Golf 8 Controleer of er geen storingsmelding van het noodoproepsysteem in het dashboard staat.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Golf als particulier

STAP 1

Kies je Golf

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Veel Golf 6'en zijn inmiddels ouder dan dertien jaar: check hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Golf met de Audi A3, de Seat Leon, de Skoda Octavia of de Toyota Corolla, of bekijk alle Volkswagen-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Volkswagen Golf