Geld lenen kost geld

175 Volkswagen Tiguan occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Volkswagen Tiguan op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van Tiguan 1, 2 en 3, van TSI en 4Motion tot eHybrid. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Volkswagen Tiguan kopen en financieren.
Ruimte, trekgewicht en drie generaties.

Er staan bijna 86.000 Volkswagen Tiguans van bouwjaar 2011 of later in het Nederlandse kentekenregister. De Tiguan is populair bij gezinnen en caravanrijders: de meeste mogen 1.800 kg geremd trekken. Welke generatie je kiest, bepaalt de motor, de techniek en waar je bij aankoop op let. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Tiguan past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Tiguan 12011 tot 201690% benzine, ook 4Motionruim 15.000Wie een betaalbare SUV zoekt en de onderkant goed laat controleren
Tiguan 22016 tot 202481% benzine, 14% plug-in hybrideruim 55.000Wie de meeste keuze wil, ook als eHybrid
Tiguan 3vanaf 202482% plug-in hybride, 17% mild hybride14.224Wie een jonge SUV zoekt die ver elektrisch rijdt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2011 of later. Tiguan 1 en 2 delen een typegoedkeuring; de verdeling is bepaald op de uitbreiding daarvan en is bij benadering.

Motoren per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij plug-in hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Tiguan 1 (2011 tot 2016)

  • Benzine 1.4 TSI 122, 150 en 160 pk, 2.0 TSI 170 tot 211 pk
  • Diesel 2.0 TDI 110 tot 177 pk
  • Distributie De 1.4 TSI van deze generatie heeft een ketting (EA111) die kan oprekken; de 2.0 TSI ook een ketting (EA888), de TDI een riem.

Tiguan 2 (2016 tot 2024)

  • Benzine 1.4 TSI 125 en 150 pk, vanaf 2018 1.5 TSI 131 en 150 pk, 2.0 TSI 180 tot 220 pk met 4Motion
  • Plug-in hybride eHybrid met 1.4 TSI en een accu van 10,6 kWh netto
  • Diesel 2.0 TDI 150 pk
  • Distributie 1.4 en 1.5 TSI riem (EA211), 2.0 TSI ketting (EA888), TDI riem

Tiguan 3 (vanaf 2024)

  • Plug-in hybride eHybrid met 1.5 TSI, 204 of 272 pk systeemvermogen en een accu van 19,7 kWh netto
  • Mild hybride 1.5 eTSI 130 en 150 pk
  • Trekgewicht Volgens Volkswagen tot 2.300 kg met 4Motion

Bron motoren en verdeling: RDW-register. Accucapaciteit en trekgewicht Tiguan 3: D'Ieteren/Volkswagen pers (22 februari 2024). Distributie: febi, Gates, Volkswagen, Schaeffler.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Tiguan

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 30.714 Tiguans bij de APK samen 59.246 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel TiguanLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde9.09915,4%7,2%
2Band onvoldoende profiel6.81711,5%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld5.7619,7%5,6%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2.4314,1%3,8%
5Veer gebroken of gescheurd2.2443,8%1,5%
6Band beschadigd1.9333,3%2,8%
7Roestschade as of wielgeleiding1.1592,0%0,1%
8Remvoering of bevestiging raakt schijf1.0371,8%1,0%
9Kentekenplaatverlichting werkt niet9761,6%5,4%
10Remschijf ernstig gecorrodeerd8691,5%0,5%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Tiguan 1

  • Roest aan de onderkant Roestschade aan as en wielgeleiding wordt bij de Tiguan 1 tientallen keren zo vaak gemeld als landelijk: 4,0% van de meldingen tegen 0,1%. Ook roest aan de veerschotels valt op.
  • Veren Gebroken veren zijn goed voor 7,2% van de meldingen, bijna vijf keer zo vaak als gemiddeld.
  • Knipperlichten Een zijknipperlicht dat niet werkt, wordt vijf keer zo vaak gemeld.

Tiguan 2

  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven worden ruim vier keer zo vaak gemeld als landelijk; het advies voor remslijtage drie keer zo vaak.
  • Banden Bandenspanning en profiel zijn samen goed voor een derde van de meldingen.
  • Gordels Een beschadigde veiligheidsgordel wordt bijna drie keer zo vaak gevonden.

Tiguan 3

  • Nog geen APK-beeld De Tiguan 3 is te jong voor een eerste APK. Controleer wel of terugroepacties en software-updates zijn uitgevoerd.
  • Laden Bij een eHybrid: test het laden en vraag naar de laadkabels.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Tiguan (bouwjaar 2011 of later) zijn 33 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.638 Tiguans staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tiguan 1Condensator in airbagregelapparaat kan defect raken2019421 van 1.325
Tiguan 2Ledmodule sfeerverlichting kan door vocht kortsluiten2018287 van 10.591
Tiguan 1 dieselSoftware EA189-dieselmotor (NOx)2015281 van 1.502
Tiguan 2Vergrendelbout van zwenkbare trekhaak kan breken2021239 van 1.456
Tiguan 2Dakspoiler kan loskomen (twee acties)2020282 van 2.984
Tiguan 2Ontgrendelkabel rugleuning achter verkeerd ingebouwd202138 van 286
Tiguan 2 eHybridZekering hoogspanningssysteem202228 van 1.436

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Caravan trekken?

De meeste Tiguans van de eerste en tweede generatie mogen volgens het kenteken 1.800 kg geremd trekken; er zijn uitvoeringen die meer mogen. Bij de Tiguan 3 noemt Volkswagen tot 2.300 kg met 4Motion. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken. Heeft de auto een zwenkbare trekhaak, controleer dan of de terugroepactie voor de vergrendelbout is uitgevoerd.

Tiguan, Tayron of Kodiaq?

Zoek je meer ruimte of zeven zitplaatsen, kijk dan naar de Volkswagen Tayron of de Skoda Kodiaq. Wil je juist iets compacters, dan is de Volkswagen T-Roc een logische keuze. Lees ook het verschil tussen de Tiguan en de Tayron, de top 5 Volkswagen-SUV's en waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Onderkant Bij een Tiguan 1: roest aan as, wielgeleiding en veerschotels, en gebroken veren.
  • Koude start Bij een Tiguan 1 met 1.4 TSI: luister naar ratelen van de ketting kort na het starten.
  • Remmen Bij een Tiguan 2: laat de remschijven op corrosie controleren.
  • Trekhaak Test een zwenkbare trekhaak en vraag of de terugroepactie is uitgevoerd.
  • DSG en 4Motion Let op schokken bij langzaam optrekken en op geluiden in bochten.
  • eHybrid Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Tiguan als particulier

STAP 1

Kies je Tiguan

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een grotere SUV betekent vaak ook hogere kosten voor verzekering en onderhoud: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Tiguan met de Skoda Kodiaq, de Audi Q5 of de Toyota RAV4, of bekijk alle Volkswagen-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Volkswagen Tiguan