Geld lenen kost geld

57 Volvo XC40 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Volvo XC40 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van benzine en mild hybride tot plug-in hybride en volledig elektrisch. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per aandrijving met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Volvo XC40 kopen en financieren.
Compacte SUV in vijf aandrijvingen.

Er staan bijna 70.000 Volvo XC40's in het Nederlandse kentekenregister, vrijwel allemaal van bouwjaar 2018 of later. Er is één generatie, maar de keuze in aandrijving is groot: een derde is plug-in hybride, 30% volledig elektrisch, de rest benzine of mild hybride. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke XC40 past bij jou?

AandrijvingAandeel in NederlandMotoren in het registerTrekgewicht geremdPast bij
Plug-in hybride34%1.5 benzine 129 of 180 pk plus elektromotor1.800 kgWie thuis kan laden en ook wil trekken
Elektrisch30%Volledig elektrisch1.500 kg, deels 1.800 kgWie vooral elektrisch wil rijden
Benzine25%1.5 met 129 tot 163 pk, 2.0 met 190 of 248 pk1.600 tot 2.100 kgWie een voordelige XC40 zoekt
Mild hybride11%2.0 met 163 of 197 pk1.600 tot 2.100 kgWie geen laadmogelijkheid heeft

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Welke XC40 kies je?

Er is één generatie XC40, dus het verschil zit vooral in de aandrijving. Het trekgewicht verschilt flink.

Plug-in hybride

  • Komt voor De meest voorkomende XC40
  • Trekgewicht 1.800 kg geremd
  • Let op Bij XC40 plug-ins uit 2020 en 2021 staat vaak nog een terugroepactie voor de accumodules open

Elektrisch

  • Naam Volvo noemt de elektrische XC40 sinds 2024 EX40
  • Trekgewicht Meestal 1.500 kg geremd, deels 1.800 kg
  • Let op Vraag naar een meting van de accugezondheid

Benzine en mild hybride

  • Benzine 1.5 of 2.0, van 129 tot 248 pk
  • Mild hybride 2.0 benzinemotor
  • Trekgewicht 1.600 tot 2.100 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Naamswijziging: electrive, 20 februari 2024. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de XC40

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 13.111 XC40's bij de APK samen 17.336 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel XC40Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde3.23318,6%7,2%
2Band onvoldoende profiel1.98411,4%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld1.7009,8%5,6%
4Band beschadigd9495,5%2,8%
5Kleur richtingaanwijzer wijkt af9025,2%1,7%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht8454,9%3,8%
7Stofhoes aandrijfas beschadigd6393,7%1,7%
8Storing eCall-noodoproepsysteem3081,8%0,0%
9Remvoering of bevestiging raakt schijf2681,5%1,0%
10Retroreflector vertoont gebrek1941,1%0,4%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een XC40 extra op let

Banden

  • Bandenspanning en profiel Samen goed voor 30% van de meldingen. Als advies noteert de keurmeester ook vaak banden met 1,6 tot 2,5 mm profiel.

Elektronica en verlichting

  • eCall Een storingsmelding van het eCall-noodoproepsysteem wordt bijna zestig keer zo vaak gemeld als landelijk.
  • Richtingaanwijzers Een afwijkende kleur van een richtingaanwijzer drie keer zo vaak.

Onderkant en remmen

  • Aandrijfashoezen Een beschadigde stofhoes van een aandrijfas ruim twee keer zo vaak.
  • Remmen Als advies wordt slijtage aan het remsysteem twee keer zo vaak genoteerd.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de XC40 zijn 15 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 3.475 XC40's staat nog minstens één actie open. Bijna allemaal gaat het om de actie uit 2026 voor de plug-in hybride. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Plug-in hybride 2020 en 2021Batterijmodules hoogspanningsaccu mogelijk met productiefout20263.344 van 11.869
2018 tot 2020Automatisch noodremsysteem werkt mogelijk niet goed202032 van 7.143
DiverseWater kan binnendringen in gaspedaalsensor202234 van 3.901
BenzineStartmotor kan aangrijpen bij terugslaan krukas202126 van 1.048
BenzineO-ring turbo-inlaatpijp kan scheuren202327 van 926

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Plug-in hybride of elektrisch?

Een plug-in hybride is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden en mag 1.800 kg trekken. De elektrische XC40 mag meestal 1.500 kg trekken. Check bij een plug-in uit 2020 of 2021 altijd de accu-terugroepactie. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

XC40 of een andere Volvo?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de Volvo XC60. Wil je een nieuwere elektrische Volvo, bekijk dan de Volvo EX40 of de Volvo EX30. Lees ook het verschil tussen de Volvo XC- en EX-modellen.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij plug-ins uit 2020 en 2021 de accumodules), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Accu Bij een elektrische XC40 of plug-in: vraag naar een meting van de accugezondheid en test het laden.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Waarschuwingslampjes Check of er geen storingsmelding voor eCall of andere systemen in het dashboard staat.
  • Verlichting Check of alle knipperlichten oranje branden.
  • Onderkant Laat de stofhoezen van de aandrijfassen bekijken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een XC40 als particulier

STAP 1

Kies je XC40

Filter het aanbod hierboven op aandrijving, bouwjaar en kilometerstand. Twijfel je over de looptijd? Lees dan hoe je de juiste looptijd kiest.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de XC40 met de Audi Q3, de BMW X1 of de Volkswagen Tiguan, of bekijk alle Volvo-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Volvo XC40