Geld lenen kost geld

121 BMW X5 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte BMW X5 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van F15 en G05, van diesel tot plug-in hybride xDrive45e en xDrive50e. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte BMW X5 kopen en financieren.
Een sterke trekker, bijna altijd als plug-in hybride.

Er staan ruim 25.000 BMW X5's van bouwjaar 2013 of later in het Nederlandse kentekenregister. De G05 uit 2018 is in Nederland bijna altijd een plug-in hybride, de F15 daarvoor vaak een diesel. Beide mogen meestal 2.700 kg geremd trekken. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke X5 past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
X5 (F15)2013 tot 201846% diesel, 38% plug-in hybride, 16% benzine5.252Wie een grote SUV met diesel of een eerste plug-in hybride zoekt
X5 (G05)vanaf 201888% plug-in hybride19.904Wie een jonge X5 zoekt die elektrisch kan rijden

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2013 of later, zonder X5 M en auto's met een grijs kenteken.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij plug-in hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

X5 F15 (2013 tot 2018)

  • Plug-in hybride xDrive40e met 2.0 benzinemotor
  • Diesel xDrive25d, 30d, 40d en M50d, 218 tot 381 pk
  • Benzine xDrive35i 306 pk en xDrive50i 449 pk
  • Trekgewicht Meestal 2.700 kg geremd

X5 G05 (vanaf 2018)

  • Plug-in hybride xDrive45e en later xDrive50e, met 3.0 zescilinder benzinemotor
  • Benzine en diesel xDrive40i 340 pk, xDrive30d 265 pk en M50d 400 pk, samen ongeveer een op de tien
  • Trekgewicht Meestal 2.700 kg geremd, sommige uitvoeringen tot 3.500 kg

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken. Lees ook of je een gebruikte X5 kunt financieren.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de X5

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 6.480 X5's bij de APK samen 12.396 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel X5Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.47111,9%7,2%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.0858,8%5,6%
3Band onvoldoende profiel9097,3%6,9%
4Band beschadigd8396,8%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4493,6%3,8%
6Fuseekogel te veel speling4333,5%1,2%
7Roetfilter werkt niet goed1661,3%0,4%
8Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld1351,1%0,6%
9Bandenspanning op een as niet gelijk1201,0%0,6%
10Stofhoes aandrijfas beschadigd1060,9%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

X5 F15

  • Luchtvering Beschadigde balgen van de luchtvering zijn een opvallend afkeurpunt dat landelijk vrijwel niet voorkomt.
  • Fuseekogels Te veel speling in een fuseekogel komt ruim drie keer zo vaak voor als landelijk.
  • Diesel Een roetfilter dat niet goed werkt wordt ruim drie keer zo vaak gemeld.

X5 G05

  • Banden Beschadigde banden zijn goed voor 13,6% van de meldingen, bijna vijf keer zo vaak als landelijk.
  • eCall Een storingsmelding van het noodoproepsysteem is een opvallend afkeurpunt.
  • Verlichting Zijknipperlichten en mistlampen worden ongeveer vier keer zo vaak afgekeurd.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de X5 vanaf bouwjaar 2013 zijn 33 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.704 X5's staat nog minstens één actie open, bijna allemaal F15. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
F15Gasgenerator airbag kan ongecontroleerd ontploffen (vier acties)2022 tot 20241.053 van 3.334
F15Mogelijk later een ander stuurwiel gemonteerd met een airbag die kan verouderen2024596 van 1.819
G05Software remsysteem waarschuwt mogelijk niet bij een storing202428 van 625

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Caravan, paardentrailer of boot?

De X5 mag veel trekken: bij beide generaties staat meestal 2.700 kg geremd op het kenteken, bij een deel van de G05's tot 3.500 kg. Check het exacte trekgewicht en of een trekhaak is gemonteerd. Lees ook welke verborgen functies je X5 heeft.

X5 of een andere grote SUV?

Zoek je iets compacters, kijk dan naar de BMW X3. Vergelijkbare grote SUV's zijn de Volvo XC90 en de Audi Q7. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de F15 de airbag), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Luchtvering Bij een F15: kijk of de auto na een nacht stilstaan niet scheef staat of zakt.
  • Voorophanging Laat de fuseekogels op speling controleren.
  • Banden Kijk naar beschadigingen op de flanken en naar ongelijke slijtage.
  • eCall Controleer bij een G05 of er geen storing van het noodoproepsysteem in het dashboard staat.
  • Plug-in hybride Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een X5 als particulier

STAP 1

Kies je X5

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een grote premium SUV betekent ook hogere kosten voor verzekering, banden en onderhoud: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Veelgestelde vragen over BMW X5