Geld lenen kost geld

41 Ford EcoSport occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford EcoSport op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford EcoSport kopen en financieren.
Kleine SUV van Ford, vrijwel altijd met 1.0 benzinemotor.

Er staan ruim 13.000 Ford EcoSports in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2014 tot 2023. Vrijwel allemaal rijden ze op benzine, negen op de tien met een 1.0 van 125 pk. Het trekgewicht verschilt: meestal 900 kg, soms 750 of 1.100 kg, en bij bijna 2.000 auto's staat niets geregistreerd. Bij de APK vallen knipperlichten met een afwijkende kleur en een kapot remlicht opvallend vaak op. Er staan bijna geen terugroepacties meer open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke EcoSport past bij jou?

Eerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerdPast bij
2014 tot 2017Vooral benzine 1.0 met 125 pkVerschilt per auto3.597Wie een oudere EcoSport zoekt
2018 tot 2023Vooral benzine 1.0 met 125 pkVerschilt per auto9.476Wie een jongere EcoSport zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Eén typegoedkeuring; ingedeeld op jaar van eerste toelating. Over alle jaren: 1.0 met 125 pk (11.941), 1.0 met 100 pk (466), 1.5 met 112 pk (418), 1.0 met 140 pk (231).

Trekgewicht

Het trekgewicht van de EcoSport verschilt per auto. Check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • 900 kg 7.353 auto's
  • 1.100 kg 1.535 auto's
  • 750 kg 2.108 auto's
  • Niets geregistreerd 1.926 auto's

Carrosserie

  • Hatchback Zo staat de EcoSport in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de EcoSport

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 6.649 EcoSports bij de APK samen 13.094 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel EcoSportLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.53111,7%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.1909,1%5,6%
3Band onvoldoende profiel1.1608,9%6,9%
4Kleur richtingaanwijzers wijkt af1.0618,1%1,7%
5Band beschadigd8446,4%2,8%
6Remlicht werkt niet (goed)7205,5%1,7%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht6635,1%3,8%
8Stofhoes fuseekogel beschadigd3672,8%1,1%
9Dim- of grootlicht werkt niet (goed)3452,6%1,7%
10Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)2291,7%5,4%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een EcoSport extra op let

Verlichting

  • Richtingaanwijzers Kleur wijkt af: 8,1% van de meldingen, landelijk 1,7%. Ook vaker ongelijk van sterkte.
  • Remlicht Werkt niet goed: 5,5%, landelijk 1,7%.

Overig

  • Gordels Beschadigd: 1,2%, landelijk 0,4%.
  • Fuseekogels Stofhoes beschadigd: 2,8%, landelijk 1,1%.
  • Bandenspanning Lampje controlesysteem geeft vaker een storing.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de EcoSport zijn 6 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 8 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
EcoSportRoetfilter kan barsten20244 van 4
EcoSportOnderste wieldraagarmen voor mogelijk onjuist gelast20181 van 63
EcoSportOprolmechanisme gordel linksachter werkt mogelijk niet20211 van 36
EcoSportMogelijke productiefout in de rembekrachtiger20201 van 32
EcoSportBouten achterlangsdraagarm mogelijk te strak aangehaald20150 van 45

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

EcoSport of een andere Ford?

Een kleine SUV van Ford is ook de Ford Puma. Groter is de Ford Kuga. Een gewone kleine Ford is de Ford Fiesta.

EcoSport of een andere kleine SUV?

Vergelijkbare auto's zijn de Renault Captur, de Opel Crossland en de Seat Arona.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie, terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Test knipperlichten en remlicht.
  • Gordels Check de gordels op schade.
  • Fuseekogels Laat de stofhoezen controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 750, 900 of 1.100 kg, of niets.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een EcoSport als particulier

STAP 1

Kies je EcoSport

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de EcoSport met de Ford Puma, de Renault Captur of de Seat Arona, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford EcoSport