Geld lenen kost geld

103 Hyundai i10 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Hyundai i10 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine stadsauto met 1.0 benzinemotor. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Hyundai i10 kopen en financieren.
Kleine stadsauto met een 1.0 benzinemotor.

Er staan bijna 58.000 Hyundai i10's van de laatste twee generaties in het Nederlandse kentekenregister. Vrijwel allemaal hebben ze een 1.0 benzinemotor. Belangrijk bij de i10 vanaf 2020: bij 2.138 auto's staat de terugroepactie voor de brandstofpomp nog open. Bij de APK valt de oudere i10 op door gecorrodeerde remschijven, de nieuwere door gordels die niet goed oprollen. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke i10 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingMotorIn Nederland geregistreerdPast bij
i10 22013 tot 20211.0 met 66 of 67 pk, 1.2 met 87 pk32.242Wie een zo voordelig mogelijke stadsauto zoekt
i10 32020 tot 20261.0 met 63 of 67 pk, 1.0 met 100 pk25.449Wie een jonge stadsauto zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. De generatie is bepaald op typegoedkeuring.

Trekgewicht

De i10 is niet gemaakt om zwaar te trekken. Check altijd het kenteken.

i10 2

  • Register Bij vrijwel elke i10 2 staat geen trekgewicht geregistreerd
  • Gevolg De auto mag dan geen aanhangwagen trekken

i10 3

  • 300 of 310 kg 21.423 auto's
  • Geen trekgewicht 4.025 auto's

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de i10

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 26.186 i10's bij de APK samen 65.876 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel i10Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde6.84710,4%7,3%
2Band onvoldoende profiel6.4319,8%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld4.1196,3%5,6%
4Remschijf ernstig gecorrodeerd3.7605,7%0,5%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.5755,4%3,8%
6Band beschadigd3.1384,8%2,8%
7Remlicht werkt niet (goed)2.7584,2%1,7%
8Kentekenplaatverlichting werkt niet2.3853,6%5,4%
9Richtingaanwijzer verkeerde kleur2.2413,4%1,7%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij1.8902,9%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

i10 2

  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 6,2% van de meldingen, ruim twaalf keer zo vaak als landelijk.
  • Remlicht Werkt niet (goed): 4,6%, landelijk 1,7%.
  • Stofhoes stuurinrichting Ondeugdelijk bevestigd: veel vaker dan landelijk.
  • Bandenspanningscontrole Een waarschuwing als advies: 5,0%, landelijk 0,6%.

i10 3

  • Brandstofpomp Bij 2.138 van de 6.420 betrokken auto's staat de actie voor de brandstofpomp nog open.
  • Gordels Een oprolmechanisme dat niet werkt: 6,5% van de meldingen, landelijk 0,1%.
  • Mistlampen Onjuist afgesteld: 4,9%, landelijk 0,4%.
  • Stofhoes stuurinrichting Ondeugdelijk bevestigd: 4,7%, landelijk 0,1%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de i10 zijn 4 terugroepacties bekend bij de RDW, alle vier voor de i10 3. Bij 2.158 i10's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
i10 3Brandstofpomp kan vastlopen20242.138 van 6.420
i10 3EGR-klep kan defect raken, motor kan afslaan20249 van 85
i10 3Gordelspanner rechtsachter werkt mogelijk niet goed20228 van 65
i10 3Afsluitklep in de brandstoftank mogelijk niet goed gelast20253 van 47

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

i10 of een andere Hyundai?

Iets groter is de Hyundai i20. Volledig elektrisch is de Hyundai Inster.

i10 of een andere stadsauto?

Vergelijkbare kleine auto's zijn de Kia Picanto, de Toyota Aygo, de Volkswagen up! en de Opel Karl.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de i10 3 de brandstofpomp), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Remschijven Kijk door de velgen naar roest op de remschijven, zeker bij een i10 2.
  • Gordels Trek alle gordels uit en kijk of ze vanzelf goed oprollen.
  • Verlichting Test remlichten en richtingaanwijzers en laat dimlicht en mistlampen afstellen.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Trekhaak Zoek je een trekhaak? Bij de i10 mag je hooguit 300 of 310 kg trekken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een i10 als particulier

STAP 1

Kies je i10

Filter het aanbod hierboven op generatie en kilometerstand. Een oudere i10 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de i10 met de Kia Picanto, de Toyota Aygo of de Hyundai i20, of bekijk alle Hyundai-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Hyundai i10