Geld lenen kost geld

14 Opel Mokka occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Mokka op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de Mokka en Mokka X tot de nieuwe Mokka met benzine, mild hybride of elektrisch. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Mokka kopen en financieren.
Compacte SUV met benzinemotor, de nieuwe ook elektrisch of mild hybride.

Er staan ruim 42.000 Opel Mokka's in het Nederlandse kentekenregister. Belangrijk bij de eerste generatie (Mokka en Mokka X, 2012 tot 2019): bij ruim 11.000 auto's staat de terugroepactie voor de bestuurdersairbag nog open. Bij de APK keurt de oudere Mokka bovendien opvallend vaak af op een kapotte stofhoes van de fuseekogel. De nieuwe Mokka is er als benzine, mild hybride en elektrisch. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mokka past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Mokka en Mokka X2012 tot 201996% benzine25.720Wie een voordelige compacte SUV zoekt
Mokka (2e generatie)2021 tot 202655% benzine, 35% elektrisch, 10% mild hybride16.319Wie een jongere Mokka zoekt, eventueel elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. De generatie is bepaald op typegoedkeuring. Van de eerste generatie zijn 11.438 auto's geregistreerd als Mokka X.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht is bij beide generaties meestal 1.200 kg. De elektrische Mokka mag niet trekken.

Mokka en Mokka X

  • Benzine Vooral 1.4 met 140 pk (22.665 auto's), verder 1.6 met 116 pk en 1.4 met 152 pk
  • Diesel 1.6 met 136 pk, klein aantal
  • Trekgewicht Meestal 1.200 kg, een deel 1.500 kg

Mokka (2e generatie)

  • Benzine 1.2 met 101, 131 of 136 pk
  • Mild hybride 1.2 benzine met 48-volt-riemstartgenerator
  • Elektrisch 5.725 auto's, geen trekgewicht geregistreerd
  • Trekgewicht Benzine en mild hybride 1.200 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk; 48-volt-riemstartgenerator volgens RDW-terugroepactie MGP260097. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mokka

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 19.505 Mokka's bij de APK samen 45.954 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel MokkaLandelijk
1Stofhoes fuseekogel beschadigd4.93110,7%1,1%
2Bandenspanning niet op juiste waarde4.3109,4%7,3%
3Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2.9206,4%3,8%
4Dimlicht onjuist afgesteld2.7245,9%5,6%
5Band onvoldoende profiel2.5215,5%6,9%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet2.2104,8%5,4%
7Band beschadigd2.0204,4%2,8%
8Richtingaanwijzer verkeerde kleur1.6793,7%1,7%
9Uitlaatsysteem niet gasdicht1.2752,8%2,1%
10Stofhoes stuurinrichting beschadigd9502,1%1,2%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Mokka en Mokka X

  • Airbag Bij 11.216 auto's staat de actie voor de bestuurdersairbag nog open. Laat die eerst uitvoeren.
  • Stofhoes fuseekogel 11,6% van de meldingen, tien keer zo vaak als landelijk.
  • Bandenspanningscontrole Een waarschuwing van het systeem als advies: 5,0%, landelijk 0,6%.
  • Lekkage Een vloeistoflekkage als advies: 7,3%, landelijk 5,0%.

Mokka (2e generatie)

  • Mistlampen Onjuist afgesteld: 8,7% van de meldingen, landelijk 0,4%.
  • Ruitenwissers 13,0%, landelijk 3,8%.
  • Brandstofleiding Bij 193 auto's staat de actie voor de hogedrukleiding nog open.
  • Mild hybride Bij 201 auto's staat de actie voor de 48-volt-riemstartgenerator nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mokka zijn 29 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 12.036 Mokka's staat nog een actie open, bijna allemaal voor de airbag van de eerste generatie. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Mokka en Mokka XBehuizing van de bestuurdersairbag kan barsten bij activeren202611.216 van 15.437
Mokka mild hybrideTe weinig ruimte bij de pluspool van de 48-volt-riemstartgenerator, kans op kortsluiting2026201 van 1.019
Mokka (2e generatie)Hogedrukleiding van de brandstof kan lekken2025193 van 1.661
Mokka (2e generatie)Software van de stabiliteitscontrole geeft onjuiste bandenspanningsmelding2025162 van 191
Mokka (2e generatie)Motor kan uitvallen door storing in de communicatie met de aircocompressor202373 van 2.963
Mokka (2e generatie)Ruitenwissers kunnen bij lage temperaturen blokkeren202161 van 864

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026. Jaar van de airbagactie is de publicatiedatum bij de RDW.

Mokka of een andere Opel?

Kleiner is de Opel Corsa. Meer ruimte hebben de Opel Crossland en de Opel Grandland. Auto's die als Mokka X in het register staan, vind je bij de Opel Mokka X.

Mokka of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de Peugeot 2008, de Renault Captur en de Nissan Juke. Lees ook Ford Puma of Peugeot 2008.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de eerste generatie de airbag), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Staat de airbagactie open? Laat de bestuurdersairbag eerst vervangen bij een Opel-dealer.
  • Stofhoezen Laat de stofhoezen van fuseekogels en stuurinrichting controleren.
  • Lekkage Kijk onder de auto naar olie- of vloeistofsporen.
  • Verlichting Laat dimlicht en mistlampen afstellen en test de richtingaanwijzers.
  • Trekhaak Check het geregistreerde trekgewicht: de elektrische Mokka mag niet trekken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mokka als particulier

STAP 1

Kies je Mokka

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Mokka financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mokka met de Peugeot 2008, de Renault Captur of de Opel Crossland, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel Mokka