Geld lenen kost geld

Een gebruikte Subaru XV kopen en financieren.
SUV van Subaru, op benzine of hybride.

Er staan ruim 2.200 Subaru XV's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2012 tot 2024. Ze vallen onder twee typegoedkeuringen: een van 2012 tot 2018 en een van 2017 tot 2024. Bij de nieuwere is ongeveer een derde hybride. Het trekgewicht ligt tussen 1.200 en 1.600 kg. Bij de APK vallen een afgeschermd mistachterlicht, wiellagers en stadslicht vaker op dan gemiddeld. Bij 236 auto's staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke XV past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
2012 tot 20182012 tot 2018Benzine 2.0 met 150 pk of 1.6 met 114 pkMeestal 1.200 kg1.427
2017 tot 20242017 tot 2024Benzine 1.6 met 114 pk of 2.0 met 156 pk1.400 kg546
2017 tot 20242019 tot 2024Hybride 2.01.270 kg249

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring en brandstof. Bij de oudere staan ook 24 diesels (1.600 kg trekgewicht) en enkele LPG-auto's in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht hangt af van de typegoedkeuring en de brandstof.

Trekgewicht

  • 2012 tot 2018 Meestal 1.200 kg, ook 1.500 of 1.600 kg
  • Vanaf 2017, benzine 1.400 kg
  • Vanaf 2019, hybride 1.270 kg

Carrosserie

  • Stationwagen Zo staat de XV in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de XV

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 1.374 XV's bij de APK samen 3.945 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel XVLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde49212,5%7,3%
2Stadslicht werkt niet (goed)3739,5%3,6%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)3629,2%5,4%
4Slijtage of beschadiging wiellager hoorbaar2897,3%1,3%
5Dimlicht onjuist afgesteld2416,1%5,6%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2195,6%3,8%
7Band onvoldoende profiel1764,5%6,9%
8Fuseekogel te veel speling1523,9%1,2%
9Mistachterlicht afgeschermd1463,7%0,0%
10Remlicht werkt niet (goed)1052,7%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte XV op let

Typegoedkeuring 2012 tot 2018

  • Wiellager Slijtage hoorbaar: 8,3% van de meldingen, landelijk 1,3%.
  • Fuseekogel Te veel speling: 4,3%, landelijk 1,2%.
  • Mistachterlicht Afgeschermd: 4,3%; komt landelijk vrijwel niet voor.
  • Stadslicht Werkt niet goed: 10,8%, landelijk 3,6%.

Typegoedkeuring 2017 tot 2024

  • Bandenspanning Niet op de juiste waarde: 24,0%, landelijk 7,3%.
  • Controlesysteem banden Waarschuwing werkt niet goed: 7,7%, landelijk 0,1%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de XV zijn 12 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 236 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
XV (2012 tot 2018)Contacten van de remlichtschakelaar kunnen slecht gaan geleiden2019120 van 1.070
XV (2017 tot 2024)Connector van de elektrische handrem kan klemkracht verliezen202263 van 461
XV (2017 tot 2024)Bobine kan oververhit raken; motor kan afslaan201952 van 540
XV (2017 tot 2024)Bobine kan defect gaan202148 van 540
XV (2017 tot 2024)Bouten van de achterste stabilisatorsteun kunnen losraken202143 van 523
XV (2012 tot 2018)Klepveren kunnen breken201922 van 336
XV (2012 tot 2018)Kabelboom van de combischakelaar kan worden ingesneden201521 van 656

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

XV of een andere Subaru?

Andere Subaru's zijn de Subaru Crosstrek, Subaru Forester en Subaru Outback.

XV of een ander merk?

Kijk ook naar de Toyota C-HR, Mazda CX-30 en Suzuki Vitara.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Terugroepacties Vraag welke acties zijn uitgevoerd: remlichtschakelaar, bobines, handrem en stabilisatorsteun.
  • Wiellagers Luister bij een proefrit naar zoemende of brommende geluiden.
  • Verlichting Controleer stadslicht, mistachterlicht en kentekenplaatverlichting.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 1.200 tot 1.600 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een XV als particulier

STAP 1

Kies je XV

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de XV met Subaru Crosstrek, Subaru Forester of Toyota C-HR, of bekijk alle Subaru-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Subaru XV