Geld lenen kost geld

7 Ford B-MAX occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford B-Max op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze MPV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford B-Max kopen en financieren.
MPV van Ford, geregistreerd van 2012 tot 2018.

Er staan ruim 11.000 Ford B-Maxen in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2012 tot 2018. Bijna allemaal rijden ze op benzine, de meeste met een 1.0 motor van 101 pk. De meeste mogen 750 kg trekken; de 1.6 staat op 480 kg. Bij de APK valt vooral een kapot remlicht op: 4 keer zo vaak als gemiddeld. Er staan weinig terugroepacties open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke B-Max past bij jou?

MotorEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
1.0 met 101 pk2012 tot 2018Benzine7.561Wie de meest geregistreerde B-Max zoekt
1.0 met 120 of 125 pk2012 tot 2018Benzine1.430Wie meer vermogen wil
1.6 met 105 pk2012 tot 2018Benzine2.122Wie de 1.6 zoekt; let op het lagere trekgewicht

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Daarnaast staan er 61 diesels en 97 B-Maxen zonder volledig typegoedkeuringsnummer in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht van de B-Max verschilt per motor. Check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • Meeste benzine-uitvoeringen 750 kg (8.993 auto's)
  • 1.6 benzine 480 kg (2.122 auto's)
  • Diesel 575 kg

Carrosserie

  • MPV Zo staat de B-Max in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de B-Max

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.104 B-Maxen bij de APK samen 20.579 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel B-MaxLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.44911,9%7,3%
2Band onvoldoende profiel1.6798,2%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld1.5577,6%5,6%
4Remlicht werkt niet (goed)1.3736,7%1,7%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.1475,6%3,8%
6Band beschadigd1.1315,5%2,8%
7Fusee(kogel) te veel speling5162,5%1,2%
8Veer gebroken of gescheurd4912,4%1,5%
9Mistlicht voor onjuist afgesteld4872,4%0,4%
10Gordel beschadigd4242,1%0,4%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte B-Max op let

Verlichting

  • Remlicht Werkt niet goed: 6,7% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Mistlicht voor Onjuist afgesteld: 2,4%, landelijk 0,4%.
  • Mistachterlicht Werkt niet goed: 1,4%, landelijk 0,5%.

Interieur en wielophanging

  • Gordels Beschadigd: 2,1%, landelijk 0,4%.
  • Fuseekogels Te veel speling: 2,5%, landelijk 1,2%.
  • Veren Gebroken of gescheurd: 2,4%, landelijk 1,5%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de B-Max is 1 terugroepactie bekend bij de RDW. Bij 15 auto's staat die nog open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
B-MaxRoetfilter kan barsten202415 van 16

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

B-Max of een andere Ford?

Andere Fords zijn de Ford C-Max, de Ford Fiesta en de Ford EcoSport.

B-Max of een ander merk?

Kijk ook naar de Opel Meriva, de Hyundai ix20 en de Kia Venga.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Controleer remlichten en mistlampen.
  • Gordels Kijk of de gordels beschadigd zijn.
  • Wielophanging Laat fuseekogels en veren controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: meestal 750 kg, bij de 1.6 480 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een B-Max als particulier

STAP 1

Kies je B-Max

Filter het aanbod hierboven op motor, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de B-Max met de Opel Meriva, de Hyundai ix20 of de Ford C-Max, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford B-MAX