Geld lenen kost geld

106 Hyundai Tucson occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Hyundai Tucson op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de Tucson met benzinemotor tot de nieuwe Tucson als hybride of plug-in hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Hyundai Tucson kopen en financieren.
Middelgrote SUV met benzinemotor, hybride of plug-in hybride.

Er staan bijna 34.000 Hyundai Tucsons van de laatste twee generaties in het Nederlandse kentekenregister. De Tucson van 2015 tot 2021 rijdt vrijwel altijd op benzine, de nieuwe Tucson is altijd een hybride of plug-in hybride. Bij ruim 4.000 Tucsons staat nog een terugroepactie open: bij de oudere voor de ABS-module, bij de nieuwere voor de software van de hybride-aandrijving. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Tucson past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Tucson 32015 tot 202196% benzine, 3% diesel10.145Wie een ruime SUV zoekt voor een lager budget
Tucson 42020 tot 202654% hybride, 46% plug-in hybride23.545Wie een jongere, zuinige SUV zoekt, met of zonder stekker

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. De generatie is bepaald op typegoedkeuring. De hybride van de Tucson 4 is niet extern oplaadbaar.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per motor. Check altijd het kenteken van de auto die je wilt kopen.

Tucson 3

  • Benzine 1.6 met 132 pk (5.759 auto's) of 1.6 met 177 pk (3.964 auto's)
  • Diesel Vooral 1.7 met 116 pk, klein aantal
  • Trekgewicht 1.6 met 132 pk meestal 1.400 kg, met 177 pk 1.600 of 1.900 kg

Tucson 4

  • Hybride 1.6 benzine met elektromotor, zonder stekker. Meestal 1.650 kg
  • Plug-in hybride 1.6 benzine met elektromotor. 1.210 of 1.350 kg
  • Benzine Klein aantal, 1.650 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen van de verbrandingsmotor omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Tucson

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.206 Tucsons bij de APK samen 15.028 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel TucsonLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.53416,9%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.50410,0%5,6%
3Band onvoldoende profiel1.3989,3%6,9%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht9216,1%3,8%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet5233,5%5,4%
6Band beschadigd4933,3%2,8%
7Schokdemper ondeugdelijk bevestigd3282,2%0,1%
8Bevestiging remvoering raakt de trommel of schijf2861,9%1,0%
9Stofhoes aandrijfas beschadigd2511,7%1,7%
10Dim- of grootlicht werkt niet (goed)2451,6%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Tucson 3

  • Schokdempers Ondeugdelijk bevestigd: 2,7% van de meldingen, landelijk 0,1%.
  • Parkeerrem Een elektrische parkeerrem waarvan de bediening niet goed werkt, veel vaker dan landelijk.
  • ABS Een brandend ABS-waarschuwingslampje veel vaker dan landelijk. Bij 1.690 auto's staat de actie voor de ABS-module nog open.
  • Remmen als advies Versleten remdelen: 6,6%, landelijk 2,8%.

Tucson 4

  • Hybride-software Bij 2.191 auto's staat de actie voor de software van de hybride-regeleenheid nog open.
  • Banden Bandenspanning: 27,3% van de meldingen. Een storing van de bandenspanningscontrole ruim acht keer zo vaak als landelijk.
  • Ruitenwissers 11,1%, landelijk 3,8%.
  • Gordels Een beschadigde gordel bijna drie keer zo vaak als landelijk.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Tucson zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 4.075 Tucsons staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tucson 4 hybrideSoftware van de hybride-regeleenheid: de benzinemotor slaat mogelijk niet aan om de accu te laden20232.191 van 4.070
Tucson 3Storing in de regelmodule van het ABS mogelijk20211.690 van 8.662
Tucson 4Knelbeveiliging van de elektrische ramen achter werkt mogelijk niet goedonbekend92 van 646
Tucson 4Gordijnairbag mogelijk niet juist gemonteerd202460 van 404
Tucson 4Rembekrachtiger kan uitvallen door breuk tussen nokkenas en vacuümpomp202453 van 333

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Tucson of een andere Hyundai?

Iets compacter is de Hyundai Kona. Meer ruimte heeft de Hyundai Santa Fe. De voorganger van de Tucson 3 is de Hyundai ix35.

Tucson of een andere hybride SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de Kia Sportage, de Toyota RAV4 en de Nissan Qashqai. Lees ook Kia Sportage of Nissan Qashqai.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (ABS-module, hybride-software), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Schokdempers Bij een Tucson 3: laat de bevestiging van de schokdempers controleren.
  • Waarschuwingslampjes Let op het ABS-lampje en het lampje van de bandenspanningscontrole.
  • Parkeerrem Test de elektrische parkeerrem.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Plug-in hybride Vraag naar de laadkabels en het laadgedrag van de vorige eigenaar.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Tucson als particulier

STAP 1

Kies je Tucson

Filter het aanbod hierboven op generatie, aandrijving en kilometerstand. Twijfel je tussen hybride en plug-in hybride? Lees de voordelen en valkuilen van een hybride auto financieren.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Tucson met de Kia Sportage, de Toyota RAV4 of de Hyundai Kona, of bekijk alle Hyundai-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Hyundai Tucson