Geld lenen kost geld

12 Opel ADAM occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Adam op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze Opel. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Adam kopen en financieren.
Opel, geregistreerd van 2012 tot 2019.

Er staan ruim 11.000 Opel Adams in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2012 tot 2019. Bijna allemaal rijden ze op benzine, met een 1.0, 1.2 of 1.4 motor. Bij de meeste staat geen trekgewicht op het kenteken. Bij de APK valt een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting erg vaak op: bijna 12 keer zo vaak als gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Adam past bij jou?

MotorEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
1.0 met 90 of 116 pk2012 tot 2019Benzine4.979Wie de meest geregistreerde Adam zoekt
1.2 met 69 pk2012 tot 2019Benzine2.245Wie de 1.2 zoekt
1.4 met 87, 101 of 150 pk2012 tot 2019Benzine, ook LPG3.870Wie de 1.4 zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Bij een klein deel staat het vermogen niet in het register.

Trekgewicht

Bij de meeste Adams staat geen trekgewicht op het kenteken.

Trekgewicht

  • Niet geregistreerd 10.770 auto's
  • 1.200 kg 388 auto's

Carrosserie

  • Hatchback Zo staat de Adam in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Adam

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.152 Adams bij de APK samen 21.336 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel AdamLandelijk
1Stofhoes stuurinrichting beschadigd2.97213,9%1,2%
2Bandenspanning niet op juiste waarde1.7728,3%7,3%
3Band onvoldoende profiel1.4256,7%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.3006,1%5,6%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)9744,6%5,4%
6Band beschadigd8674,1%2,8%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht8544,0%3,8%
8Veer gebroken of gescheurd5912,8%1,5%
9Schokdemper werkt niet (goed)4212,0%0,3%
10Dim- of grootlicht werkt niet (goed)3691,7%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Adam op let

Stuurinrichting en vering

  • Stofhoes stuurinrichting Beschadigd: 13,9% van de meldingen, landelijk 1,2%.
  • Schokdempers Werken niet goed: 2,0%, landelijk 0,3%.
  • Veren Gebroken of gescheurd: 2,8%, landelijk 1,5%.

Carrosserie

  • Glazen dak Lijmverbinding kan losraken (2017): 59 van 1.555 nog open.
  • Subframe Roestschade: 0,4%, landelijk 0,1%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Adam zijn 9 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 71 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
AdamLijmverbinding glazen dak kan losraken201759 van 1.555
AdamMateriaal stuurkolomtussenas voldoet niet20145 van 1.083
AdamTandheugel stuurhuis onvoldoende sterk20165 van 291
AdamLosse metalen deeltjes op vertanding handrem20171 van 50
AdamScheurtjes in 18 inch lichtmetalen velgen20151 van 44

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Adam of een andere Opel?

Andere Opels zijn de Opel Karl en de Opel Corsa.

Adam of een ander merk?

Kijk ook naar de Fiat 500, de Volkswagen up! en de Toyota Aygo.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurinrichting Laat de stofhoezen van de stuurinrichting controleren.
  • Glazen dak Heeft de auto een glazen dak? Vraag of de actie uit 2017 is uitgevoerd.
  • Vering Laat schokdempers en veren controleren.
  • Trekhaak Bij de meeste Adams staat geen trekgewicht op het kenteken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Adam als particulier

STAP 1

Kies je Adam

Filter het aanbod hierboven op motor, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Adam met de Fiat 500, de Opel Karl of de Volkswagen up!, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel ADAM